2010. február 02., kedd - Kardos Ábel |
2009. június 7.
A székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakközépiskola együtteseinek hangversenye
SUKORÓI ZENEI NYÁR – 2009
MEGHÍVÓ
Szeretettel hívjuk Önt és Kedves Családját
2009. június 7. (vasárnap) délután 18 órára,
a
Sukorói Református Templomba,
a
MUSICA BELLA VONÓSZENEKAR,
a
HERMANN LÁSZLÓ ZENEMŰVÉSZETI SZAKKÖZÉPISKOLA LEÁNYKARA
és a
FIORI MUSICALI RÉGI ZENE EGYÜTTES
közös hangversenyére.
Művészeti vezetők:
Lits Zsuzsanna, Szabó Adrienn és Szabó Balázs.
A műsorban többek között Palestrina, Cabezon, Esterházy, Telemann, Gluck zenekari, kórus- és kamarazeneművei csendülnek fel.
Szeretettel várunk minden kedves zenebarátot!
Műsor:
1.
Rameau: Táncszvit – tételek / Telemann: Menüett és Bourrée
Előadja a Musica Bella Vonószenekar – vezényel: Szabó Balázs
2.
Cabezon: Tiento
Előadja: Fiori Musicali Régi zene együttes – művészeti vezető: Virágné Lits Zsuzsanna
3.
Palestrina: Bonus est Dominus
Bartók: Leánynéző
Schubert: 23. zsoltár
Előadja: a Hermann László Zeneművészeti Szakközépiskola Leánykara – zongorán közreműködik: Kovács Éva – vezényel: Szabó Adrienn
4.
Gerhardt Maas: Flauto a’ 5
Előadja: Fiori Musicali Régi zene együttes – művészeti vezető: Virágné Lits Zsuzsanna
5.
Böhm: Rigoudon
Anonymus: Ugrós tánc
Anonymus: Három magyar tánc
Gluck: Kórus
Előadja: a Musica Bella Vonószenekar – vezényel: Szabó Balázs
6.
C.P.E. Bach: d-moll fuvolaverseny – 2. tétel
Előadja: Juhász Jusztina – zongorán kísér: Szabó Balázs
7.
Esterházy: Harmonia Caelestis – részletek
Előadják: a Hermann László Zeneművészeti Szakközépiskola énekes szólistái, Kamarakórusa és a Musica Bella Vonószenekar – vezényel: Szabó Balázs
***
Szabó Balázs konferansza teljes terjedelmében olvasható a csatolt mellékletben.
***
Az együttesekről:
A Musica Bella Vonószenekar 2000-ben alakult az intézmény vonós tanszakának növendékeiből, művészeti vezetője Szabó Balázs zenetörténész-hegedűtanár.
Az együttes működésének elsődleges célja – az együttmuzsikálás örömén túl – a hangszerükön magasabb szintet elérő tanulók a zenekari játék műhelytitkaiba való bevezetése, a különböző zenei korstílusok megismertetése. Repertoárunk a reneszánsz és barokk zenéjétől egészen napjaink kortárs szerzőinek műveiig terjed.
A 2007/2008-as tanévtől a Hermann László Zeneművészeti Szakközépiskola kórusainak (karigazgató: Szabó Adrienn) bevonásával oratórikus jellegű kompozíciókat is megszólaltatunk: így került sor többek között a 2007-es Karácsonyi koncerten Gárdonyi Zsolt Karácsonyi szvitjének igen nagy sikerű előadására, 2008 tavaszán pedig Monteverdi Scherzi musicali-sorozatából adtunk elő tételeket több alkalommal is. Idei műsorunkban Esterházy Harmonia caelestis című kantátasorozatának több tétele szerepel a zenekar és a kórus együttműködésével.
A zenekar munkájának bemutatására rendszeres hangversenyezés teremt alkalmat: a kezdeti 1-2 fellépés után az utóbbi időben évente 4-5 koncerten szerepelünk. Feltétlenül külön említést érdemel az immár hagyományos, a tanév végén rendezett Évadzáró koncert, melynek keretében a szülők és érdeklődők képet kaphatnak az együttes éves munkájáról. A székesfehérvári Zeneiskolából kilépve több templomi hangversenyt adtunk az elmúlt időben, s 2008 márciusában a Tatabányai Tavaszi Fesztiválon a zenekar immár a megyehatáron kívül is bemutatkozott.
Az együttes eddigi történetének legemlékezetesebb eseményei közül kiemelkedik a 2007 májusában, a IX. Európai Ifjúsági Zenei Fesztivál a VOK Sportcsarnokban rendezett nyitógáláján a Tatabányai Erkel Ferenc Zeneiskola Vonószenekarával való együttes fellépés. Hasonlóan jelentős mérföldkőnek számít 25. hangversenyünk, melyre igen szerencsés egybeeséssel a Zeneiskola 95. születésnapját köszöntő gálaest keretében került sor, 2008. november 7-én a Vörösmarty Színházban. Az idei év pedig elhozta az együttes első külföldi turnéját: 2009. május 21–24. között négy hangversenyt adtunk a X. Európai Ifjúsági Fesztiválon Linzben, Bad Ischl-ben és Bécsben.
A Hermann László Zeneművészeti Szakközépiskola Leánykara 2008 szeptemberében alakult az iskola vállalkozó szellemű növendékeiből, karnagyuk Szabó Adrienn. A kórus létrejöttének célja az egyneműkari irodalom megismerésén túl a diákok zenei tanulmányainak kiegészítése a zenetörténeti korszakok, zenei stílusok, zeneelméleti-formatani ismeretek terén.
A Leánykar részt vesz az iskola által szervezett rendezvényeken (2008 novemberében a Zeneiskola 95. születésnapját köszöntő gálakoncerten énekeltek, de felléptek a Karácsonyi koncerten és növendékhangversenyeken) és városi koncerteken (Zenei Világnap) egyaránt. 2008 november/decemberben az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és több kórus mellett énekeltek Rutter: Mass of the Children c. művének magyarországi bemutatóján.
Eddigi díjaik:
2009 Megyei Diáknapok – ezüst minősítés
Éneklő Ifjúság – arany diplomával minősítés
A Fiori Musicali Régi Zene Együttes 2006-ban a Hermann László Zeneművészeti Szakközépiskola és Zeneiskola a régi zene iránt érdeklődő növendékeiből alakult, Virágné Lits Zsuzsanna vezetésével. A furulyaegyüttes mindenekelőtt e különleges hangszerösszeállításra szánt reneszánsz és barokk muzsika előadásával foglalkozik, de repertoárjukon későbbi korok, így kortárs szerzők művei is szerepelnek.
Képek a hangversenyről:
- konferansz ( 41.0 KB )
Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fentartva.
Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat / Hírlevél
Látogatók ma: 84, összesen: 313174