2018. május 01., kedd - Kardos Ábel |
I. hangverseny - 2018. június 30. 19 óra
Hajas Szilárd (fuvola)
Fűke Ákos (cselló)
Pregun Tamás (zongora)
trióestje
Műsor:
Hummel: Adagio, Variációk és Rondó op. 78
Kuhlau: G-dúr trió op. 119
Weber: g-moll trió op. 63
Hajas Szilárd fuvolaművész Tapolcán született. Tíz éves korában kezdett fuvolázni szülővárosában, majd a veszprémi Dohnányi Ernő Zeneművészeti Szakközépiskolában folytatta tanulmányait. Már szakközépiskolai éveiben nagy hatással volt rá a XX. század zenéje és ennek kapcsán a fuvolára írt darabok különleges játéktechnikai elemeinek megismerése. Így fordult figyelme Debrecen felé, ahol az országban egyedülálló oktatási rendszer működött. Itt rendezték évente az országos fuvolástalálkozókat és túlzás nélkül ide járt az egész fuvolás világ: a teljesség igénye nélkül említjük itt meg Piere-Yves Artaud, a Párizsi-Boulogne-i Konzervatórium tanára, dr. Jochen Gartner professzor, a müncheni Richard Strauss Konzervatórium tanára és Robert Dick, a fuvola új technikáinak legavatottabb képviselője nevét. Ebben az inspiráló környezetben egész pályafutását meghatározó éveket töltött el 1989-től 1994-ig: felsőfokú tanulmányait a Debreceni Egyetem Konzervatóriumában Regős Imre és Matúz István vezette. Fuvolaművész diplomáját 1994-ben szerezte meg. Hangszeres tudását Gyöngyössy Zoltán, Adorján András és Auréle Nicolet mesterkurzusain tökéletesítette tovább. 1994–96 között a debreceni Zeneművészeti Szakközépiskola és Zeneiskola tanára, 1993-tól a debreceni Csokonai Színház zenekarának első fuvolistája. 1996-tól a veszprémi Csermák Antal Zeneiskola, 2008-tól a veszprémi Dohnányi Ernő Zeneművészeti Szakközépiskola fuvolatanára, illetve a veszprémi Mendelssohn Kamarazenekar első fuvolása. Rendszeres fellépője kamarazenei hangversenyeknek, kreativitását, improvizációs képességét, előadói rátermettségét egyre szélesebb közönség ismerheti meg Magyarországon és külföldön egyaránt.
Fűke Ákos gordonkaművész 1995-ben szerezte meg diplomáját. 1997 óta a Bartók-Pásztory díjas veszprémi Mendelssohn Kamarazenekar tagja, 2005 óta szólamvezető gordonkása. Az együttessel az utóbbi húsz évben több mint ezer koncerten lépett fel Európa szinte összes országában és Amerikában. Emellett rendszeresen szerepel különböző kamaraformációkban. A Veszprémi Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI művésztanára.
Pregun Tamás zongoraművész 11 éves korában kezdett zongorázni. Két év zeneiskolai képzés után, 13 évesen felvételt nyert a Zeneakadémia előkészítő tagozatára. A tanulóévek alatt több versenyen is részt vett: 2004-ben a zágrábi Nemzetközi Ifjúsági Zongoraversenyen 3. díjat, 2005-ben Olaszországban a „Citta di Gorizia” Nemzetközi Zongoraversenyen 1. díjat nyert. 19 éves korától tanulmányait ugyanezen intézménynek az egyetemi képzésében folytatta. Ebben az időszakban számos koncerten és fesztiválon lépett fel itthon és külföldön, szóló- és kamaraprodukciókban egyaránt.
2010-ben egy teljes tanévet a párizsi Conservatoire Supérieur nagyhírű intézményében tanult. Több nemzetközi zenei fesztiválon lépett fel Európában és Japánban.
2012-től a Zeneakadémia Doktoriskolájának hallgatója. Kutatásainak fókuszában az orosz posztromantikus komponista, Szergej Rahmanyinov művészete áll.
2017-ben elnyerte a Fischer Annie ösztöndíjat. A szóló műsorok mellett rendszeresen fellép együttesével, a Musiciens Libres-szel, melyet Környei Miklós gitárművésszel közösen alapítottak. Műsoraik fókuszpontjában a spanyol zene mellett az új generációs kortárs magyar zeneszerzők művei állnak.
Dr. Szabó Balázs tanár úr konferansza a csatolt file-ban olvasható.
- konferansz ( 29.9 KB )
Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fentartva.
Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat / Hírlevél
Látogatók ma: 23, összesen: 313305